1
19:00 - 05:37
34h37min
Antal överföringar: 4
  1.  > 
  2. train
  3.  > 
  4. train
  5.  > 
  6. train
  7.  > 
  8. train
  9.  > 
  10. train
  11.  > 
2
19:00 - 05:37
34h37min
Antal överföringar: 5
  1.  > 
  2. train
  3.  > 
  4. train
  5.  > 
  6. train
  7.  > 
  8. train
  9.  > 
  10. train
  11.  > 
  12. train
  13.  > 
3
18:45 - 05:37
34h52min
Antal överföringar: 4
  1.  > 
  2. train
  3.  > 
  4. train
  5.  > 
  6. train
  7.  > 
  8. train
  9.  > 
  10. train
  11.  > 
4
18:45 - 05:37
34h52min
Antal överföringar: 4
  1.  > 
  2. train
  3.  > 
  4. train
  5.  > 
  6. train
  7.  > 
  8. train
  9.  > 
  10. train
  11.  > 
  1. 1
    19:00 - 05:37
    34h37min
    Antal överföringar: 4
    1.  > 
    2. train
    3.  > 
    4. train
    5.  > 
    6. train
    7.  > 
    8. train
    9.  > 
    10. train
    11.  > 
    19:00 गोरखपुर जंक्शन Gorakhpur Junction
    11016/गोरखपुर - लोकमान्य तिलक 11016/Gorakhpur - Mumbai LTT
    På väg till कानपुर सेंट्रल Kanpur Central
    (7h15min
    02:15 03:35 कानपुर सेंट्रल Kanpur Central
    19042/ग़ाज़ीपुर सिटी - बांद्रा 19042/Ghazipur City - Bandra
    På väg till मुम्बई सेन्ट्रल Mumbai Central
    (11h35min
    15:10 15:30 कोटा जंक्शन Kota Junction
    12264/हज़रत निज़ामुद्दीन - पुणे 12264/Hazrat Nizamuddin - Pune
    På väg till मुम्बई सेन्ट्रल Mumbai Central
    (6h58min
    22:28 00:03 वडोदरा जंक्शन Vadodara Junction 02:50 05:11 सानन्द Sanand
    19016/पोरबंदर - मुम्बई 19016/Porbandar - Mumbai
    På väg till अहमदाबाद जंक्शन Ahmedabad Junction
    (26min
    05:37 साबरमती जंक्शन Sabarmati Junction
  2. 2
    19:00 - 05:37
    34h37min
    Antal överföringar: 5
    1.  > 
    2. train
    3.  > 
    4. train
    5.  > 
    6. train
    7.  > 
    8. train
    9.  > 
    10. train
    11.  > 
    12. train
    13.  > 
    19:00 गोरखपुर जंक्शन Gorakhpur Junction
    11016/गोरखपुर - लोकमान्य तिलक 11016/Gorakhpur - Mumbai LTT
    På väg till कानपुर सेंट्रल Kanpur Central
    (7h15min
    02:15 02:35 कानपुर सेंट्रल Kanpur Central 07:40 08:10 नई दिल्ली New Delhi
    18508/अमृतसर - विशाखपट्टणम 18508/Amritsar - Visakhapatnam
    På väg till चेन्नै सेन्ट्रल Chennai Central
    (20min
    08:30 10:55 हज़रत निज़ामुद्दीन Hazrat Nizamuddin
    12264/हज़रत निज़ामुद्दीन - पुणे 12264/Hazrat Nizamuddin - Pune
    På väg till मुम्बई सेन्ट्रल Mumbai Central
    (11h33min
    22:28 00:03 वडोदरा जंक्शन Vadodara Junction 02:50 05:11 सानन्द Sanand
    19016/पोरबंदर - मुम्बई 19016/Porbandar - Mumbai
    På väg till अहमदाबाद जंक्शन Ahmedabad Junction
    (26min
    05:37 साबरमती जंक्शन Sabarmati Junction
  3. 3
    18:45 - 05:37
    34h52min
    Antal överföringar: 4
    1.  > 
    2. train
    3.  > 
    4. train
    5.  > 
    6. train
    7.  > 
    8. train
    9.  > 
    10. train
    11.  > 
    18:45 गोरखपुर जंक्शन Gorakhpur Junction
    12571/गोरखपुर - आनन्द विहार 12571/Gorakhpur - Anand Vihar
    På väg till कानपुर सेंट्रल Kanpur Central
    (7h55min
    02:40 03:35 कानपुर सेंट्रल Kanpur Central
    19042/ग़ाज़ीपुर सिटी - बांद्रा 19042/Ghazipur City - Bandra
    På väg till मुम्बई सेन्ट्रल Mumbai Central
    (11h35min
    15:10 15:30 कोटा जंक्शन Kota Junction
    12264/हज़रत निज़ामुद्दीन - पुणे 12264/Hazrat Nizamuddin - Pune
    På väg till मुम्बई सेन्ट्रल Mumbai Central
    (6h58min
    22:28 00:03 वडोदरा जंक्शन Vadodara Junction 03:30 04:33 विरमगाम जंक्शन Viramgam Junction
    19016/पोरबंदर - मुम्बई 19016/Porbandar - Mumbai
    På väg till अहमदाबाद जंक्शन Ahmedabad Junction
    (1h4min
    05:37 साबरमती जंक्शन Sabarmati Junction
  4. 4
    18:45 - 05:37
    34h52min
    Antal överföringar: 4
    1.  > 
    2. train
    3.  > 
    4. train
    5.  > 
    6. train
    7.  > 
    8. train
    9.  > 
    10. train
    11.  > 
    18:45 गोरखपुर जंक्शन Gorakhpur Junction
    12571/गोरखपुर - आनन्द विहार 12571/Gorakhpur - Anand Vihar
    På väg till कानपुर सेंट्रल Kanpur Central
    (7h55min
    02:40 03:35 कानपुर सेंट्रल Kanpur Central
    19042/ग़ाज़ीपुर सिटी - बांद्रा 19042/Ghazipur City - Bandra
    På väg till मुम्बई सेन्ट्रल Mumbai Central
    (11h35min
    15:10 15:30 कोटा जंक्शन Kota Junction
    12264/हज़रत निज़ामुद्दीन - पुणे 12264/Hazrat Nizamuddin - Pune
    På väg till मुम्बई सेन्ट्रल Mumbai Central
    (6h58min
    22:28 00:03 वडोदरा जंक्शन Vadodara Junction 02:50 05:11 सानन्द Sanand
    19016/पोरबंदर - मुम्बई 19016/Porbandar - Mumbai
    På väg till अहमदाबाद जंक्शन Ahmedabad Junction
    (26min
    05:37 साबरमती जंक्शन Sabarmati Junction
cntlog